Graficul simularilor Evaluarii Nationale pentru toate scolile din Bihor
Deși în Februarie, Examenele Naționale ale anului 2013 nu trebuie ignorate. Cât de curând se vor da simulările la Limba Română, Maternă și Matematică.
07 Februarie 2013
20:15
Inspectoratul Școlar Județean Bihor a elaborat graficul simulărilor evaluării naționale la nivelul unităților de învățământ. Zilele de examinare, în funcție de școală, sunt următoarele:
Locul De Desfăşurare |
Disciplina de examen/Perioada (data, ora) |
|||||
Limba şi literatura română |
Limba și literatura maternă |
Matematică |
||||
Colegiul Naţional “Arany Janos” Salonta |
29.04.2013 |
30.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Liceul Teoretic “Arany Janos” Salonta |
06.05.2013 |
07.05.2013 |
||||
Ora 12 |
Ora 12 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Com. Avram Iancu |
15.05.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Cefa |
15.05.2013 |
17.05.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 9 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Inand |
15.05.2013 |
17.05.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 9 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Mădăras |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.2 Ianoşda |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora |
Ora |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Sânnicolau Român |
29.04.2013 |
23.04.2013 |
||||
Ora 8 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.2 Sat Talpoş, Comuna Batăr |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 8 |
Ora 8 |
|||||
27.05.2013 |
29.05.2013 |
|||||
Ora 8 |
Ora 8 |
|||||
Şcoala Gimnazială “Nestor Porumb” Tulca |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnazială Nr. 1 Sîrbi |
13.05.2013 |
15.05.2013 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Burzuc |
ora 11 |
Ora 11 |
||||
Liceul Tehnologic”Szalardi Janos” Salard |
15.05.2013 |
16.05.2013 |
17.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr 1 Siniob |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
25.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Colegiul National “Mihai Eminescu” |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr. 1 Nojorid |
25.04.2013 |
23.04.2013 |
||||
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Leş |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Şcoala Gimnazială Nr.2 Livada | ||||||
Liceul Tehnologic Agroindustrial “Tamasi Aron” |
23.04.2013 |
25.04.2013 |
24.04.2013 |
|||
Ora 9 |
Ora 9 |
Ora 9 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Tarian |
30.04.2013 |
03.05.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Scoala Gimnazială Nr. 1 Cheresig |
30.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Tamaseu |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 12 |
Ora 12 |
Ora 12 |
||||
Scoala Gimnazială Nr. 1 Sîntandrei |
26.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Mihai Bravu |
26.04.2013 |
17.04.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Scoala Gimnaziala “Jako Zsigmond” Rosiori |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala “Benedek Elek” Cetariu |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Şcoala Gimnazială “Gaspar Andras” Biharia |
06.05.2013 |
07.05.2013 |
08.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 12 |
Ora 11 |
||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Comuna Diosig |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
25.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala “ Kazinczy Ferenc “ Simian |
09.05.2013 |
07.05.2013 |
08.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 12 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala “Toldy Sannicolau” De Munte |
24.04.2013 |
25.04.2013 |
26.04.2013 |
|||
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Cubulcut |
Ora 9 |
Ora 9 |
Ora 9 |
|||
Şcoala Gimnazială “Bocskay Istvan” Cherechiu |
22.04.2013 |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala “Zelk Zoltan” Valea Lui Mihai |
25.04.2013 |
26.04.2013 |
27.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
14.05.2013 |
15.05.2013 |
13.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala ‘’Dr.Balasi Jozsef’’ Curtuiseni |
22.04.2013 |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Liceul Tehnologic Nr.1 Cadea |
06.05.2013 |
07.05.2013 |
08.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnazială “Balaskó Nándor” Sălacea |
15.04.2013 |
18.04.2013 |
23.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Liceul Teoretic “N. Jiga”, Tinca |
22.04.2013 |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Olcea |
13.05.2013 |
15.05.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Scoala Gimnazială “ Iosif Vulcan” Holod |
08.05.2013 |
06.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Liceul Tehnologic Nr.1 Beiuș |
14.05.2013 |
16.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Sâmbăta |
23.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
|
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Urviș De Beius |
17.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Ora 11:30 |
Ora 11:30 |
|||||
08.05.2013 |
16.05.2013 |
|||||
Ora 11:30 |
Ora 11:30 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Finis |
|
|
26.04.2013 |
|||
Scoala Gimnaziala Nr.2 Ioanis |
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
|||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Pomezeu |
09.05.2013 |
15.05.2013 |
||||
|
Ora 10 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Uileacu De Beius |
22.04.2013 |
26.04.2013 |
||||
10.30 |
10.30 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Răbăgani |
11.12.2012 |
06.12.2012 |
||||
|
|
|||||
23.04.2013 |
25.04.2013 |
|||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
28.05.2013 |
||||||
Ora 11 |
||||||
Scoala Gimnaziala ”Nicolae Popoviciu” Beius |
14.05.2013 |
16.05.2013 |
||||
|
Ora 11 |
|||||
Colegiul National ,,S. Vulcan” Beius |
06.02.2013 Ora 12 |
11.02.2013 Ora 8 |
||||
Liceul Teoretic “Onisifor Ghibu” |
|
|
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 OŞORHEI |
23.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Hidiselu De Sus |
23.04.2013 |
|
25.04.2013 |
|||
Ora 8:30 |
Ora 8:30 |
Ora 8:30 |
||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 DRAGESTI |
24.04.2013 |
26.04.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Chijic |
20.05.2013 |
22.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Lazareni |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr. 2 Gepis |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr. 3 Calea Mare | ||||||
Scoala Gimnaziala Sacadat |
22.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Ora 9 |
Ora 9 |
|||||
Școala Gimnazială Nr.1 Vârciorog |
23.04.2013 |
|
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială “Floare De Lotus” Sînmartin |
23.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Şcoala Gimnazială “Ion Creangă” Cordău |
|
|
||||
Şcoala Gimnazială “1 Mai” Haieu | ||||||
Şcoala Gimnazială „Puiu Sever” Ineu |
21.05.2013 |
23.05.2013 |
||||
Şcoala Gimnazială Nr. 1 Botean |
|
|
|
|||
Şcoala Gimnazială Nr. 2 Husasău De Criş | ||||||
Şcoala Gimnazială Nr. 1 Brusturi |
17.04 .2013 |
24.04 .2013 |
||||
|
|
|
||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Ceica |
21.05.2013 |
23.05.2013 |
||||
Ora 12 |
Ora 12 |
Ora 12 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Tiledagd |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
25.04.2013 |
|||
Ora 12 |
Ora 12 |
|
||||
Școala Gimnazială ,,Dacia” Oradea |
|
08.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.11 Oradea |
07.05.2013 |
13.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
|
|
|
||||
Şcoala Gimnazială „Octavian Goga”Oradea |
16.04.2013 |
18.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială „Nicolae Balcescu”Oradea |
22.04.2013 |
|
24.04.2013 |
|||
Ora 8 |
Ora 8 |
Ora 8 |
||||
Scoala Gimnaziala “D. Cantemir” Oradea |
29.05.2013 |
31.05.2013 |
||||
Ora 12 |
Ora 12 |
|||||
Școala Gimnazială ,,Ioan Slavici” Oradea |
22.04.2013 |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
|||
|
|
|
||||
Liceul Teoretic German „Friedrich Schiller” Oradea |
20.05.2013 |
21.05.2013 |
22.05.2013 |
|||
|
|
|
||||
Şcoala Gimnazială „Lucreţia Suciu” Oradea |
23.04.2013, ora 9 |
26.04.2013 ora 9 |
||||
21.05.2013 ora 9,00 |
24.05.2013 ora 9,00 |
|||||
Şcoala Gimnazială “Oltea Doamna” Oradea |
07.05.2013 |
09.05.2013 |
||||
Ora 12.00 |
Ora 12.00 |
|||||
Școala Gimnazială “Avram Iancu” Oradea |
27.05.2013 |
29.05.2013 |
||||
Ora 12.00 |
Ora 12.00 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr 1 Calugari |
|
|
|
|||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Scoala Gimnaziala ,,Georgiu Popa,, Cimpani |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Colegiul National “Avram Iancu” Stei |
08.05.2013 |
09.05.2013 |
||||
|
|
|
||||
Scoala Gimnazială Nr 1 Sălişte De Vaşcău |
23.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr. 1 Pietroasa |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11:30 |
Ora 11:30 |
|||||
Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca |
|
|
|
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnazială Nr. 1 Nucet |
23.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnaziala “Miron Pompiliu” Stei |
23.04.2013 ora 12.00 21.05.2013 ora 12.00 |
25.04.2013 ora 12.00 23.05.2013 ora 12.00 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr. 1 Rieni |
20.05.2013 |
22.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnaziala”n.Bogdan”vascau |
|
|
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Liceul Tehnologic Nr.1 Suplacu De Barcau |
25.04.2013 |
26.04.2013 |
29.04.2013 |
|||
Ora 12 |
Ora 12 |
Ora 12 |
||||
Liceul Teoretic „Jozef Kozacek” Budoi |
22.05.2013 Ora 10 |
20.05.2013, Ora 12 |
21.05.2013 Ora 10 |
|||
Scoala Gimnaziala Nr.2 Bogei |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Tauteu |
06.05.2013 |
07.05.2013 |
08.05.2013 |
|||
Ora 12 |
Ora 12 |
Ora 12 |
||||
Scoala Gimnaziala Nr.1 Spinus |
07.05.2013 |
10.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Liceul Tehnologic Popesti |
07.05.2013 Ora 11 |
09.05.2013 Ora 11 |
||||
Liceul Teoretic “Aurel Lazar” |
08.05.2013 Ora 10.00 |
15.05.2013 Ora 10.00 |
||||
Liceul Cu Program Sportiv ”Bihorul” |
09.05.2013 |
25.04.2013 |
||||
Liceul Ortodox “Ep. Roman Ciorogariu” |
22.04.2013 |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
|||
ora 11,00 |
ora 11,00 |
ora 11,00 |
||||
Liceul Teologic Baptist “Emanuel” |
18.04.2013 |
07.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Liceul Greco-Catolic “Iuliu Maniu” |
29.04.2013, ora 8 |
9.05.2013, ora 9 |
||||
Liceul Teologic Romano Catolic “Szent László” Oradea |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Liceul De Arte Oradea |
22.04.2013, ORA 11 |
24.04.2013, ORA 11 |
||||
Liceul Teoretic “Ady Endre” Oradea |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Liceul Tehnologic Sanitar “Vasile Voiculescu” |
09.05.2013 Ora 11.00 |
29.04.2013 Ora 11.00 |
16.05.2013 Ora 9.00 |
|||
Liceul Reformat “Lorántffy Zsuzsanna” |
06.05.2013 Ora 12 |
03.05.2013 Ora 8 |
29.04.2013 Ora 8 |
|||
Liceul Teologic Penticostal Betel |
13.05. 2013 |
15.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială,,Constantin Şerban” Aleşd |
24.04.2013 |
25.04.2013 |
26.04.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Scoala Gimnaziala”Ovidiu Drimba”Lugaşu De Jos |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Liceul Teoretic Nr.1 Bratca |
08.05.2013 |
29.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Aştileu |
22.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.2 Remeţi |
23.04.2013 |
25.04.2013 |
||||
Ora 9 |
Ora 9 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Comuna Borod |
06.05.2013 |
08.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială “Alexandru Roman ” Auseu |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Butani |
23.05.2013 |
21.05.2013 |
||||
Ora 10 |
Ora 10 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Hotar |
23.04.2013 |
30.04.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Şcoala Gimnazială Nr.1 Şinteu |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 11 |
Ora 11 |
Ora 11 |
||||
Liceul Tehnologic Nr.1 Şuncuiuş |
13.05.2013 |
15.05.2013 |
||||
Ora 11 |
Ora 11 |
|||||
Colegiul Tehnic Nr.1 Vadu Crişului |
22.04.2013 |
23.04.2013 |
24.04.2013 |
|||
ora 11 |
ora 11 |
ora 11 |
||||
Şcoala Gimnazială ,, Irinyi Jozsef “Albiş |
13.05.2013 |
14.05.2013 |
15.05.2013 |
|||
Ora 9 |
Ora 9 |
Ora 9 |
||||
L.T.,,Horvath Janos” Marghita |
06.05.2013 |
08.05.2013 |
10-.05.2013 |
|||
Ora 10 |
Ora 10 |
Ora 10 |