CSM nu a trecut de Mobitelco Cluj

csm u mobitelcoBaschetbaliştii Oradiei au cedat în meciul de aseară în faţa clujenilor de la Mobitelco.

29 Martie 2013

07:28

CSM Oradea nu a reușit să învingă echipa U Mobitelco Cluj Napoca în confruntarea disputată la Arena Antonio Alexe. Meciul contând pentru etapa a 29-a din LNBM a început sub imperiul dominației clujene, baschetbaliștii orădeni încercând din greu să păstreze o diferență rezonabilă pe tabelă. Dacă după prima jumătate adversarii aveau 12 pucte avantaj (42-30), în sfertul 3, baschetbaliștii de la CSM Oradea au reușit un joc foarte bun, câștigând sfertul cu 29-20, restrângând diferența la 3 puncte. Din păcate în ultimul sfert, chiar dacă au menținut ritmul agresiv, clujenii s-au impus la o diferență de 6 puncte, ceea ce a dus în final la o înfrângere pentru orădeni. Scorul final al partidei a fost 84-75 pentru U Mobitelco Cluj.

În urma acestui rezultat , CSM Oradea are nevoie neapărat de o victorie în ultima etapă de la Craoiva. Remarcații serii: pentru Oradea , Franklin 19 puncte, Pesic 15 puncte, Comagic 11 puncte iar pentru clujeni Nikolov 24, Dapa 15 și Paul 14 puncte.