fbpx

O noua victorie pentru CSM Oradea!

tabelaVictorie detașată a echipei de baschet masculin în meciul cu CS Farul Constanța.

05 Februarie 2013

07:40

CSM Oradea a învins ieri, 04 Februarie 2013, pe Farul Constanța, scor 97-44, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin.

Deşi nu l-a avut în teren Sasha Topcov, care este în continuare indisponibil din cauza unei accidentări, echipa orădeană a reuşit să câştige cu scorul pe sferturi: 24-15, 28-13, 25-10, 20-6.

Din echipa constănţeană au lipsit Nenad Tomesevic, Ivo Hoger, Angel Santana și Dragan Petronic. Publicul orădean a putut să îl salute în schimb pe Tyrone Mitchell, fostul jucător al roş albaştrilor, care a reuşit să marcheze 4 puncte, 6 recuperări şi un asist.

Cel mai bun marcator al partidei a fost Laci Lazar care a reuşit să înscrie 15 puncte şi a recuperat de 9 ori, de 4 ori ofensiv şi de 5 ori defensiv în 24 minute de joc. Principalii marcatori au fost, pentru Oradea, Lazar, Pesic, Maric şi Dillon, iar pentru  constănţeni Booth şi Grubisic. Următorul meci al CSM Oradea va avea loc în data de 09 Martie a.c. în compania formaţiei BC Mureş Târgu Mureş.