fbpx

Toamna Orădeană 2017. Program complet

Și în centru și în cetate! 

 

02 Octombrie 2017

19:30

Toamna e aici cu evenimente și multe spectacole. În Piața Unirii vom avea „Taste of Oradea” – spațiu dedicat restaurantelor din oraș care vin să ne ispitească cu o multitudine de preparate, iar în Cetatea Oradea ne așteaptă o nouă ediție „Street Food”.

În ambele amplasamente suntem invitați să ne bucurăm și de concertele care vor avea loc după următorul program:

Scena din Piața Unirii

Joi, 05 Octombrie 2017

  • 17:00 – 19:00 – Szanto Denis (ROU)
  • 19:00 – 20:00 – Trupa High (ROU)
  • 20:00 – 21:00 – Peet Project (HU)
  • 21:00 – 22:00 – Ioana Ignat (ROU)

Vineri, 06 Octombrie 2017

  • 18:00 – 19:00 – JAZZ TODAY (ROU)
  • 19:00 – 20:00 – Frații Jdieri (ROU)
  • 20:00 – 21:00 – Charlie (HU)
  • 21:00 – 22:00 – Zdob și Zdub (MD)

Sâmbătă, 07 Octombrie 2017

  • 17:00 – 18:30 – World Youth Hope, interpreți: Andrea Piccirillo, Mario Labellarte, Luca Bonaffini, Linda Valori si Francesco Sportelli (IT)
  • 19:00 – 20:00 – In Fusion – Marius Pop și Calin Pop (ROU – PL)
  • 20:00 – 21:00 – Lora (ROU)
  • 21:00 – 22:00 – Smiley (ROU)

Duminică, 08 Octombrie 2017

  • 18:00 – 19:00 – Timea Pall (HU)
  • 19:00 – 20:00 – Publika (HU)
  • 20:00 – 21:00 – The Motans (MD)
  • 21:00 – 22:00 – Delia (ROU)
  • 22:00 –  Focuri de artificii

Scena din Cetatea Oradea

Joi, 05 Octombrie 2017

  • 17:30 – Pély Barna (HUN)
  • 19:00 – Baby Elvis (ROU)
  • 20:30 – Mihail (ROU)

Vineri, 06 Octombrie 2017

  • 17:30 – Larisa (ROU)
  • 19:00 – Ligia Hojda (ROU)
  • 20:30 – Vița de Vie (ROU)

Sâmbătă, 07 Octombrie 2017

  • 17:30 – Rubie (ROU)
  • 19:00 – Lucia (ROU)
  • 20:30 – Alexandrina Hristov (ROU)

Duminică, 08 Octombrie 2017

  • 17:30 – Soul Serenade (ROU)
  • 19:00 – NextEX (ROU)
  • 20:30 – Golan (ROU)

Programul artiștilor stradali 

Joi, 05 Octombrie 2017 în Piața Unirii

  • 16:00 – Le Ballerine
  • 18:30 – Mana Dance Academy
  • 19:00 – Danzante
  • 19:00 – Magic Puppet

Vineri, 06 Octombrie 2017

  • 16:00 – Danzante – pe Republicii
  • 16:00 – Kafi Orchestra – în Rogerius
  • 18:00 – Oradea Wind Ensemble – în Rogerius
  • 18:00 – Magic Puppet – în Piata Unirii
  • 19:00 – Mana Dance Academy – pe Republicii
  • 19:00 – Le Ballerine – în Piața Unirii
  • 19:30 – Kafi Orchestra – în Piața Unirii

Sâmbătă, 07 Octombrie 2017

  • 16:00 – Oradea Wind Ensemble – în Pasaj
  • 16:30 – Kafi Orchestra – pe Republicii
  • 18:00 – Kafi Orchestra – în Nufărul
  • 18:00 – Magic Puppet – în Piața Unirii
  • 19:00 – Danzante – în Piața Unirii
  • 19:30 – Kafi Orchestra – în Piața Unirii

Duminică, 08 Octombrie 2017

  • 16:00 – Kafi Orchestra – pe Republicii
  • 17:00 – Oradea Wind Ensemble – în Pasaj (dacă plouă)
  • 17:30 – Kafi Orchestra – în Rogerius
  • 18:00 – Magic Puppet – în Piața Unirii
  • 18:30 – Oradea Wind Ensemble – pe Republicii (dacă nu plouă)
  • 19:00 – Le Ballerine – în Piața Unirii
  • 19:30 – Kafi Orchestra – în Piața Unirii

 

Diana Maria Danciu