fbpx

În weekend petrecem la Arad Open Air Festival 2018. Program complet

sursa: specialarad.ro

Trei zile de noi experiențe și muzică bună.

 

11 Septembrie 2018

08:16

În perioada 14 – 16 Septembrie 2018, Aeroportul Internațional Arad, va fi „invadat” de artiști și spectatori cu ocazia Arad Open Air Festival.

Festivalul pregătește participanților activități bazate pe ideea de zbor, plus o zonă de camping lângă aeroport. Costurile sunt de 15 lei/zi, cu corturile participanților, iar taxa se plătește la check-in, de unde se va ridica și brățara specială pentru intrarea în camping.

Biletele și abonamentele sunt disponibile pe myticket.ro. Copiii sub 10 ani beneficiază de gratuitate, dar pot participa la eveniment doar însoțiți de un adult. Participanții pot achiziționa și bilete VIP ce oferă acces la zona VIP a fiecărei scene, intrare dedicată în perimetrul festivalului, acces în backstage la scena principală, pentru fotografii, dar și bar dedicat și loc de parcare.

Programul celor trei zile de Festival este următorul:

Vineri, 14 Septembrie 2018

Main Stage

  • 19:00 – B-Ton
  • 20:00 – Vița de Vie
  • 21:30 – Subcarpați
  • 23:00 –  Vanotek
  • 00:30 – Nervo
  • 02:00 – Ninho
  • 02:30 – Anna Tur

Captain Stage

  • 19:00 – Kidu
  • 20:30 – Nilamarva
  • 22:00 – Tension
  • 23:00 – Radu M
  • 01:00 – Yousef
  • 04:00 – Jose Maria Ramon

ABC Stage

  • 23:00 – Snazu
  • 00:00 – Addo b2b Macarie
  • 02:00 – Lamache
  • 04:00 – Maayam Nidam
  • 06:00 – Herdot

Sâmbătă, 15 Septembrie 2018

Main Stage

  • 17:00 – James Aki
  • 19:00 – Iband
  • 20:00 – OCS
  • 21:00 – Șuie Paparude
  • 22:00 – Gojira & Planet H
  • 23:00 – Almund
  • 00:00 – Paul Damixie
  • 01:00 – Mahmut Orhan
  • 02:30 – ATB

Captain Stage

  • 17:30 – Flo Ryan
  • 19:00 – Cozma&Sambo
  • 20:30 – Herman
  • 22:00 – DJ Pol
  • 23:00 – Radu M
  • 01:00 – Neverdogs
  • 04:00 – Gruuvelement’s
  • 06:00 – DJ Kool

ABC Stage

  • 23:00 – Hereck
  • 02:00 – Tofu Production
  • 06:00 – Someșan b2b Bread&Butter

Duminică, 16 Septembrie 2018

Main Stage

  • 17:00 – DJ N’Alin
  • 19:00 – Dirty Slippers
  • 20:00 – David & The Six Martini
  • 21:00 – Jonathan Band
  • 22:30 – Vama
  • 00:00 – Goran Bregovic

Captain Stage

  • 17:00 – Raul D
  • 18:00 – Tinu
  • 19:00 – Alex Halka
  • 20:00 – Gabriel M
  • 21:30 – Andre Rizo
  • 23:00 – Paul Damixie
  • 00:30 – Pascal Junior
  • 02:30 – Sllash&Dope
  • 04:00 – Arias

Paula Dreve