Osorheiul a fost infrant de Ineu la fotbal

cs osorheiDeși era favorită, echipa CS Oșorhei a plecat capul în fața CS Ineu.

08 Octombrie 2013

17:20

În cadrul etapei cu numărul 7 a campionatului ligii a III-a de fotbal, formația bihoreană CS Oșorhei a fost învinsă astăzi, 08 Octombrie 2013, pe teren propriu de către echipa arădeană CS Ineu cu scorul de 2-0. Meciul care s-a desfășurat pe stadionul „Iuliu Bodola” a fost decis în prima repriză când s-au înscris cele două goluri.

În minutul 37 în urma unei lovituri de la colț, jucătorul Cristian Andor dorind să respingă a reluat cu capul în propria poartă, marcând indirect pentru arădeni.

Ulterior, în minutul 40, Bogdan Iambor a prins un șut de la 30 de metri care l-a surprins pe portarul gazdelor și a dus scorul la 2-0.

În repriza a doua deși a presat și și-a dominat adversarul formația CS Oșorhei nu a reușit să înscrie niciun punct. Surprinzător echipa bihoreană a pierdut 3 puncte importante pe teren propriu în această etapă, deși era considerată favorita jocului.