Osorheiul a fost infrant de Ineu la fotbal

cs osorheiDe╚Öi era favorit─â, echipa CS O╚Öorhei a plecat capul ├«n fa╚Ťa CS Ineu.

08 Octombrie 2013

17:20

├Än cadrul etapei cu num─ârul 7 a campionatului ligii a III-a de fotbal, forma╚Ťia bihorean─â CS O╚Öorhei a fost ├«nvins─â ast─âzi, 08 Octombrie 2013, pe teren propriu de c─âtre echipa ar─âdean─â CS Ineu cu scorul de 2-0. Meciul care s-a desf─â╚Öurat pe stadionul ÔÇ×Iuliu BodolaÔÇŁ a fost decis ├«n prima repriz─â c├ónd s-au ├«nscris cele dou─â goluri.

├Än minutul 37 ├«n urma unei lovituri de la col╚Ť, juc─âtorul Cristian Andor dorind s─â resping─â a reluat cu capul ├«n propria poart─â, marc├ónd indirect pentru ar─âdeni.

Ulterior, în minutul 40, Bogdan Iambor a prins un șut de la 30 de metri care l-a surprins pe portarul gazdelor și a dus scorul la 2-0.

├Än repriza a doua de╚Öi a presat ╚Öi ╚Öi-a dominat adversarul forma╚Ťia CS O╚Öorhei nu a reu╚Öit s─â ├«nscrie niciun punct. Surprinz─âtor echipa bihorean─â a pierdut 3 puncte importante pe teren propriu ├«n aceast─â etap─â, de╚Öi era considerat─â favorita jocului.