FC Bihor a învins CS Ineu

DSCN2709FC Bihor s-a impus cu scorul de 1-0 în cel de-al treilea joc amical pe care l-a susținut în această vară.

10 August 2013

18:00

Astăzi, 10 August 2013, pe un timp foarte călduros, la Stadionul Municipal „Iuliu Bodola”, echipa orădeană a întâlnit formația de liga a III-a din județul Arad CS Ineu, pe care a învins-o printr-un gol marcat în ultimul minut al primei reprize de Raymond Lukacs din penalti.

După un fault în careu a lui Nicolau asupra lui Fl. Pop, arbitrul Marius Omuț i-a arătat cartonașu galben fundașului arădean și a dictat lovitură de la 11 metri pentru FC Bihor, pe care a transformat-o fără probleme Raymond Lukacs.

Antrenorul echipei FC Bihor, Gheorghe Ghiț, a trimis în teren următoarea echipă: Fildan (min. 33 Smaranda, min. 65 Sălăjan) – Mihuț (min. 20 Ad. Petricău), Fl. Lazăr (min. 70 Lupu), Bactăr, A. Achim – M. Popa (min. 73 Sas), Sfârlea (min. 46 Haș), Bic (min. 73 Lorincz) – S. Ianc (min. 46 Ov. Popa, min 84 I. Ban), R. Lukacs (min. 46 Hadăr, min. 76 Z. Lukacs) și Fl. Pop (min. 46 Nichita)

De partea cealaltă, antrenorul Adrian Abrudean, de la CS Ineu a utilizat formația: Cioară – Cornea, Nicolau, Bilia, Șușlac, Georgiu, Francescu, Iambor, R. Popa, Petcuț și Fl. Băd. Au mai intrat pe parcurs și: F. Rusu – Tătar, Talpaș, Covaci și Dănilă.

A fost un joc mult influențat de încărcătura pe care am făcut-o în această săptămână. Într-adevăr au fost obosiți, dar important este că ne-am făcut un antrenament bun. Am folosit tot lotul. Am jucat cu fotbaliști din 1995, copii mulți. Una peste alta, am făcut un antrenament bun

a declarat, după meci, antrenorul FC Bihor, Gheorghe Ghiț.