sursa: teatrulavangardia.ro

Poftiți la teatru!

02 Mai 2019

11:30

Plăcut impresionată de Oradea cu ocazia vizitelor precedente, îndrăgita actriță Maia Morgenstern revine în orașul nostru într-un nou spectacol. Comedia „Magnolii de oțel” se va juca în premieră în Oradea pe scena Casei de Cultură a Sindicatelor Marți, 14 Mai 2019, începând cu ora 20:00.

Opera lui Robert Harling, spectacolul va fi pus în scenă în regia lui Ricard Reguant. În distribuție vor fi Maia Morgenstern, Medeea Marinescu, Victoria Cociaș, Ioana Barbu, Ștefana Samfira, Irina Ștefan. Subiectul are în centru modul în care reacționează femeile la crizele grave din cursul vieții, cum ar fi boala și moartea. Vom vedea cum găsesc ele puterea de a merge mai departe și de a găsi forța de care au nevoie în relațiile cu cei apropiați, chiar dacă sunt marcate de diferențe de opinii sau de gusturi.

Durata spectacolului va fi de două ore și zece minute, cu pauză, iar bilete se pot găsi la casieria instituției și AICI.