Pompierii militari bihoreni pe podiumul Campionatului de Atletism și Cros

isu crișana bihorCâştigători nu doar în lupta cu focul, ci şi la Campionatul de Atletism și Cros!

16 Mai 2017

08:15

„Campionatului de atletism şi cros – Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România” – etapa finală a Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă a avut loc anul acesta la Râmnicu Vâlcea, în perioada 10 – 12 Mai 2017, unde au participat sportivi din cadrul mai multor unităţi de pompieri militari din ţară.

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Crişana” al judeţului Bihor a fost reprezentat, cu succes, de trei subofiţeri din cadrul Detaşamentelor 1 şi 2 de Pompieri Oradea:

• plutonier adjutant Nagy Robert
  • plutonier major Lipai Bogdan
  •  sergent major Mălăieş Adrian

La final, pompierii orădeni au ocupat diverse locuri pe podium, câştigând cinci medalii la diverse probe sportive, astfel:

• la Atletism – proba  „1500 de metri”, categoria de vârstă 35 – 45 ani, Locul II a fost ocupat de plutonier adjutant Nagy Robert, la categoria – 35 ani, Locul III i-a revenit sergentului major Mălăieş Adrian