fbpx

Program Toamna Orădeană astăzi, 09 Octombrie 2016

foto: Dan Dragoș

foto: Dan Dragoș

Toamna Orădeană e aici, cu activități pentru toate vârstele. 

 

09 Octombrie 2016

08:17

Iată ce evenimente ne-a pregătit Toamna Orădeană pentru pentru ziua de azi, 09 Octombrie 2016:

În Piața Unirii – Spectacole, activități și concerte

  • 12:00 – Deschidere Street Food în Toamna Orădeană
  • 12:00 – 18:00 – Evenimente culinare și activități pentru copii
  • 15:00 – 15:30 – Street dance
  • 19:00 – Oradea Klezmer
  • 20:00 – U2 by Zen Garden
  • 20:45 – Retragerea cu torțe
  • 21:00 – Direcția 5
  • 22:00 – Holograf
  • 23:00 – Foc de artificii

În Cetatea Oradea – Toamna Culturală

Program Corp I

  • 16:00 – 18:00 – Iurta cu povești, Asociația Lupii din Pusta Clanul Ordas (parter, stânga)
  • 14:00 – 20:00 – Expoziție de mobilă pictată manual – Gergely Zsuzsanna

Program Grota Roșie

  • 13:00 – 17:00 – Eveniment culinar, Florian Chirilă – Bucătărie Vegană

Program Corp L

  • 15:00 – 22:00 – Expoziție Artă Plastică
  • Pictura în timp real, în fața publicului – Ginevra Giovannoni
  • Expoziție de schițe și ilustrații pe carton
  • Expoziție grafică – Anna Rita Severini
  • Sculptură în timp real – Constantin Deliman
  • Expoziție de fotografie – Alice Maestroni
  • Expoziție de pictură – Dan Botog
  • Expoziție de obiecte „Recviem” – Experimental Teatru Clandestin
  • Expoziție de sculptură „Forme” – Experimental Teatru Clandestin

Program Strada Breslelor

  • 15:00 – 20:00 – Ateliere meșteșugărești deschise

Program Corp M

  • 18:00 – 21:00 – Proiecții de filme (scurtmetraje) – Experimental Teatru Clandestin
  • 22:00 – 23:00 – Spectacolul „ Forme” – Teatru de Cercetare

Program Corp H

  • 15:00 – 20:00 – Ateliere creative pentru copii – Asociatia Manus Pulchrae
  • 15:00 – 20:00 – Expozitie de pictura «Expresii»

Program Curte

  • 15:00 – 17:00 – Tras cu arcul, Air Soft – Bastionul Aurit, Asociația Lupii din Pustă
  • 15:00 – 20:00 – Plimbare cu poneiul in fața Curții
  • 16:00 – 18:00 – Teatru, ETC, 5 scene mobile

Program pe Scenă, Curtea Interioară

  • 15:30 – 16:00 – Concert de Flaut – Ariadna și Georgiana Mircescu
  • 16:00 – 17:00 – Grupul de copii Vivere – cântece
  • 17:00 – 17:30 – Dans popular Vetre Bihorene (Andrada Tulvan)
  • 17:30 – 18:00 – Show dance Cool Style
  • 19:00 – 21:00 – Filip Band – Country Blues
  • 21:00 – 22:00 – Concert Free Jazz (And Then This)

Biserica Romano – Catolică din Cetatea Oradea

  • 18:00 – 19:00 – Rezonanţe, muzică şi magie de toamnă: recital de pian Thurzó Zoltán

Ioana Mădălina Ștefănică