Sportivii „Basti Box”, victorioși și în Cupa Cugir 2016! FOTO

basti box salonta evenimente oradeaVictorii după victorii pentru sportivii județului nostru.

05 Octombrie 2016

14:11

În județul Alba a avut loc, în perioada 30 Septembrie – 02 Octombrie 2016, ediția a treia a Turneului de Box masculin „Cupa C.S.O. Cugir”

Din partea Clubului Sportiv „Basti Box” Salonta 6 sportivi au ajuns în finală, iar 5 s-au clasat pe primul loc al podiumului:

• 56 kg – Cioară Bogdan (Basti Box Salonta) c.p. l-a învins la puncte pe  Samuel Balica (CSO Cugir)
  • 42 kg – Sima Remi (Basti Box Salonta) i-a învins prin T.K.O pe Ioan Marcovici (Trif Turda) și pe Cristian Ivașca (CSM Câmpia Turzii) la puncte
  • 56 kg – Adrian Ruge (Basti Box Salonta) a pierdut la puncte cu – Dan Ovidiu (CSM Sibiu) c.p.
  • Cadeți: 44kg – Bogdan Malița (Basti Box Salonta) l-a învins la puncte pe  Alexandru Vitan (CSM Câmpia Turzii)
  • Juniori: 60 kg – Adelin Bulboacă (Basti Box Salonta) l-a învins la puncte pe sportivul medaliat cu bronz în Campionatul României – Alexandru Ciubotari (CSO Cugir); 56 kgRomi Sima (Basti Box Salonta) a pierdut la puncte cu Narcis Herchi (Trif Turda)

În continuare, tinerii pugiliști Basti Box se pregătesc de noi confruntări:

• Adelin Bulboacă – Campionatul National de Juniori, Târgu Jiu, 25 – 30 Octombrie 2016