fbpx

Sportivii bihoreni au cucerit din nou Aurul, Argintul si Bronzul la Campionatele Nationale

C N . WSKF Foto Grup 2014Județul nostru are cu cine și cu ce se mândri!

02 Aprilie 2014

08:33

Acum câteva zile la București, în sala Antilopa, s-a desfășurat Campionatul Național de Karate Shokotan, W.S.K.F, la care au fost înscriși patru sportivi antrenați de instructorul Carmen  Popa și Sensei Florin Crișan.

În ciuda faptului că sprijinul financiar al acestor mici luptători este limitat, iată că prin multă muncă și dăruire ei au reușit să urce chiar și pe prima treaptă a podiumului.

Clasamentul masculin:

• categoria  7 – 8 ani – Kumite – Locul I – Campion Național WSKF – Gomboș Raul – CSC Orășelul Copiilor Oradea
  • categoria open 17 – 18 ani – Kumite – Locul II – Vicecampion Național WSKF – Ardelean Andrei – CSC Aleșd
  • categoria open 17 – 18 ani – Kumite – Locul III – Puie Nicolae – CSC Tețchea
  • categoria 7 – 8 ani – Kata masculin – Locul III – Gomboș Raul – CSC Orășelul Copiilor Oradea
Gomboș Raul, micul nostru campion, a fost cu 2 nivele peste adversarii săi și sperăm să dispunem de fonduri în toamnă pentru deplasarea la Europenele de la Moscova.
se specifică în comunicatul de presă emis de Andreea Bogdan.
Clasamentul feminin:
  • categoria 14 – 15 ani – Kumite – Locul II – Vicecampioană Națională WSKF – Blaj Patricia CSC Aleșd
  • Categoria 14 – 15 ani – Kata – Locul III – Blaj Patricia
Blaj Patricia a câștigat până în finală, unde după „achiziția” unei lovituri de picior din partea adversarei, în zona abdominală, a început să se resimtă și nu a mai reușit să atace, până în partea finală a meciului. Dar, nevând timp, nu a mai reușit să facă nici un punct și meciul s-a terminat egal. Iar, la decizia arbitrilor, a câștigat adversara.
se menționează în același comunicat.
Evenimente Oradea felicită atât sportivii cât și antrenorii, iar vouă vă lansează invitația de a sprijini financiar acest club, care deși resimte lipsa fondurilor câștigă mereu locuri fruntașe la campionatele naționale. Ei sunt un exemplu că munca și rezultatele nu se limitează strict la bani, ci la pasiune și perseverență!