fbpx

Sportivii orădeni au câștigat 11 medalii în Campionatul Național „Shobu Ippon” 2016. FOTO

cn karateAlexandru Gulaș este dublu campion național.

17 Mai 2016

16:00

Campionatul Național „Shobu Ippon” i-a făcut campioni pe sportivii orașului nostru. Toți cei 8 membri prezenți ai CSC „Crișan” au obținut nu mai puțin de 11 medalii. Performanța este de apreciat cu atât mai mult cu cât în competiție au participat 350 de sportivi din întreaga țară.

După ce a luptat și a reușit să se distanțeze de toți adversarii, Alexandru  Gulaș a devenid dublu campion național, aceasta după ce, în urmă cu doar două săptămâni, a reușit aceeași performanță.

Cristina Cacuci a obținut și ea două medalii: la kumite și la kumite non stop, iar Mălina Bogdan a cucerit din nou aurul la categoria de kumite cadeți +54 . Să vedem toate rezultatele obținute și să îi felicităm pe câștigători:

• Andreea Bogdan – Loc 1 Fukugo Juniori -59

În total, CSC Crișan a adus acasă 5 medalii de aur și 6 medalii de bronz. Felicitări și mult succes!