Victorie pentru Timisoara, esec pentru Bihor

fc_bihor_-_poli_Timisoara_24Echipa fanion a orașului a pierdut meciul cu Timișoara.

28 Septembrie 2013

16:52

Echipa orădeană de fotbal FC Bihor a piedut cu 0-1 partida disputată Sâmbătă, 28 Septembrie 2013, în compania liderului Gloria Bistrița, în etapa a IV-a, din seria a II-a.

Unicul gol al disputei a fost reuşit în minutul 25, de Antonache. Partida a adus mai multe ocazii de poartă, de ambele părţi: FC Bihor a ratat în prima repriză prin Hadăr, iar în a doua, de două ori, prin Ianc. Gazdele au irosit o ocazie bună de a înscrie în minutul 46, prin Chibulcutean.

Un rezultat egal ar fi fost un rezultat echitabil. Ne-am organizat bine pe faza defensivă, dar până la urmă am primit un gol, pe o neatenţie. Ne-am creat 3 ocazii, dar n-am reuşit să le fructificăm

a declarat antrenorul FC Bihor, Gheorghe Ghiţ.

FC Bihor a evoluat în formula: Smaranda – Letan, Fl. Lazăr, Mintaş, Lupu – Ianc, M. Popa, Sfârlea – Fl. Pop, Hadăr (min. 63 A. Achim) şi Bic (min. 83 Nichita). În următoarea etapă FC Bihor va evolua Sâmbăta viitoare, 05 Octombrie a.c., pe teren propriu, în compania celor de la FC Universitatea Craiova.