fbpx

Sărbătoarea Recoltei 2016. Program complet

sărbătoarea recolteiHaideți să celebrăm roadele toamnei! 

 

06 Septembrie 2016

15:21

Sfârșitul de săptămână e tare bogat, deoarece ne aduce prima ediție a manifestării „Sărbătoarea Recoltei”.

Evenimentul se desfășoară în perioada 09 – 11 Septembrie 2016, în Cetatea Oradea. Intrarea este liberă, iar programul complet este următorul:

Vineri, 09 Septembrie 2016

  • 10:00 – 22:00 – Deschiderea standurilor pentru vizitatori şi cumpărători, care au posibilitatea să achiziţioneze produse agroalimentare de la poducătorii din Crişana
  • 17:00 – Grup Vocal „Florile Bihorului” de la Palatul Copiilor Oradea
  • 17:30 – Ansamblul Folcloric „Mlădițe Aleșdene” din Aleșd
  • 17:50 – Bianca Popa
  • 18:00 – Teodora Șandru
  • 18:10 – Andrei Dem
  • 18:20 – Andrada Crăciun
  • 18:30 – Andreea Pușcaș

Sâmbătă, 10 Septembrie 2016

  • 10:00 – 22:00 – Deschiderea standurilor pentru vizitatori şi cumpărători, care au posibilitatea să achiziţioneze produse agroalimentare de la poducătorii din Crişana
  • 13:00 – Taraful „La Obârșii la Izvor” din Oradea
  • 13:20 – Alexandra Durgheu
  • 13:30 – Ansamblul Folcloric „Floare Mândră de pe Criș” din Tileagd
  • 13:50 – Elena Ioana Mihuța
  • 14:00 – Ansamblul Folcloric „Görböc” din Mișca – Chișlaz
  • 14:20 – Denisa Mihele
  • 14:30 – Amalia Ursan
  • 14:40 – Andreea Codrean
  • 15:00 – Ansamblul Folcloric „Babota” din Abrămuț
  • 15:20 – Gabriela Sabău
  • 15:30 – Ansamblul Folcloric „Palisada” din Cuzap
  • 15:50 – Alexandru Carțiș
  • 16:00 – Ansamblul Folcloric „Cununa de pe Criș” din Tilecuș
  • 16:40 – Andreea Pușcaș
  • 16:50 – Andrada Oros
  • 17:00 – Ansamblul Folcloric „Datelinka” din Vărzari – Popești
  • 17:20 – Ioana Urs
  • 17:30 – Ansamblul Folcloric „Toldi” din Salonta
  • 17:50 – Roxana Berinde
  •  18:00 – Ansamblul Artistic Profesionist „Crișana”
  • 19:00 – Florentina și Petre Giurgi                                                               
  • 20:00 – Ansamblul Folcloric „Muguri și Mlădițe” din Beiuș
  • 20:30 – Lavinia Chifor
  • 20:50 – Ansamblul Folcloric „Zestrea Budureșii” din Budureasa
  • 21:10 – Adriana Ștube
  • 21:20 – Daniela Rada

Duminică, 11 Septembrie 2016

  • 10:00 – 19:00 – Deschiderea standurilor pentru vizitatori şi cumpărători, care au posibilitatea să achiziţioneze produse agroalimentare de la poducătorii din Crişana
  • 13:00 – Taraf „Dor Bihorean” Remus Lazea din Beiuș
  • 13:20 – Ansamblul  Folcloric „Datina” din Aleșd
  • 13:40 – Tania Bodea
  • 13:50 – Paula Lezeu
  • 14:00 – Ansamblul Folcloric „Doina Șteiului” din Ștei
  • 14:20 – Mădălina Ilea
  • 14:30 – Ansamblul Folcloric „Criisia”din Cociuba Mare
  • 14:50 – Daniela Blidar
  • 15:00 – Ansamblul Folcloric „Floarea Barcăului”
  • 15:30 – Andrada Crăciun
  • 15:40 – Lavinia Chifor
  • 15:50 – Ansamblul Folcloric „Florile Borumlăcii” din Borumblaca
  • 16:10 – Vlad Ștef
  • 16:20 – Ansamblul Folcloric „Szomorte” din Diosig
  • 16:40 – Flavia Sferle
  • 16:50 – Iulia Lucaciu
  • 17:00 – Ansamblul Folcloric „Marțisorul” din Avram Iancu
  • 17:20 – Sandu Condoroș
  • 17:30 – Anca Pavel – Ciuciu
  • 17:40 – Andrei Corb
  • 17:50 – Ansamblul Folcloric al Căminului Cultural din Șuncuiuș
  • 18:20 – Maria Alexandra Secan
  • 18:30 – Premiere, Cel Mai Frumos Stand        
  • 18:40 – Roxana Buzle
  • 20:00 – Ansamblul Folcloric „Moșuț” din Vadu Crișului
  • 20:30 – Nicoleta Ștef
  • 20:40 – Monica Blaga
  • 20:50 – Romina Nemeș
  • 21:00 – Nicu Novac                                                                                     

Un număr mare de producători locali, aproximativ 50, din Aleşd, Vaşcău, Bunteşti, Drăgăneşti, Mădăras, Paleu, Sînmartin, Suplacu De Barcău, Şinteu, Toboliu, Tulca, Lăzăreni, Sălard, Hidișelul de Sus, Avram Iancu, Nojorid, Tauteu și Diosig și-au anunțat participarea. În Cetate vor fi standuri cu produse locale, care pot fi achiziționate la prețuri excelente. Fructe, legume, inclusiv pâine proaspătă și alte bunătățuri.

 

Ioana Mădălina Ștefănică