fbpx

Victorie pentru echipa de volei feminin a Universitatii Oradea

csu oradea voleiEchipa de volei feminin CSU Oradea a ieșit victorioasă din confruntarea cu CSM Codlea.

07 Aprilie 2013

09:03

Elevele antrenorului Paul Szabo au reu╚Öit s─â treac─â ├«n meciul disputat ieri, 06 Aprilie 2013, ├«n Sala de volei a Universit─â╚Ťii Oradea de echipa CSM Codlea.

Voleibalistele or─âdene le-au ├«nvins pe adversare ├«n primul set cu 25 – 18, ├«n setul al doilea cu 23 – 13, iar ├«n ultimul set scorul a fost de 25 – 14, put├óndu-se observa cu u╚Öurin╚Ť─â superioritatea echipei noastre.┬áSuccesul reputat de or─âdence le-a ajutat s─â ajung─â ├«n etapa a doua a Play Off-ului.

Pe teren au evoluat┬áMaria F├«ca (c─âpitanul echipei), Iuliana F├«ca, Diana Belean, M─âd─âlina Domni╚Ťa, Corina Vlad, Simina Car╚Ťi╚Ö, Roxana Haidu, Ioana Doroban╚Ťu, Andreea Boit, Andreea Indrei, Hillary Ardelean,┬áAgathe┬áArdelean ╚Öi Cristina ╚śtefan (liberoul echipei).