fbpx

Victorie pentru echipa de volei feminin a Universitatii Oradea

csu oradea voleiEchipa de volei feminin CSU Oradea a ieșit victorioasă din confruntarea cu CSM Codlea.

07 Aprilie 2013

09:03

Elevele antrenorului Paul Szabo au reușit să treacă în meciul disputat ieri, 06 Aprilie 2013, în Sala de volei a Universității Oradea de echipa CSM Codlea.

Voleibalistele orădene le-au învins pe adversare în primul set cu 25 – 18, în setul al doilea cu 23 – 13, iar în ultimul set scorul a fost de 25 – 14, putându-se observa cu ușurință superioritatea echipei noastre. Succesul reputat de orădence le-a ajutat să ajungă în etapa a doua a Play Off-ului.

Pe teren au evoluat Maria Fîca (căpitanul echipei), Iuliana Fîca, Diana Belean, Mădălina Domnița, Corina Vlad, Simina Carțiș, Roxana Haidu, Ioana Dorobanțu, Andreea Boit, Andreea Indrei, Hillary Ardelean, Agathe Ardelean și Cristina Ștefan (liberoul echipei).